Arkas Aegean Link Regatta için hazır mısınız?

Arkas Holding

Çeşme’nin uluslararası yat yarışı Arkas Aegean Link Regatta için deniz ve rüzgarın çağrısı başladı! 29 Ağustos-2 Eylül tarihlerinde Çeşme-Sakız hattı yine şenlik havasına bürünecek. Heyecanlı bekleyiş sürerken, hazırlıklar tam gaz devam ediyor.
Türkiye’de yelken sporunun gelişmesi ve Çeşme’de bu sporun daha aktif hale gelmesi için güçlerini birleştiren Arkas, Türkiye Yelken Federasyonu, EAYK (Ege Açık Deniz Yat Kulübü) ve Çeşme Marina, Arkas Aegean Link Regatta’yı bu yıl ikinci kez düzenliyor. Geçen yıl ilki düzenlenen yarış bir rekora imza atmış, 45 tekne ve 450 yelkenciyi ağırlamıştı.
Yeni sponsor-UBS
Uluslararası bir yat yarışı olarak her yıl daha da büyümeyi hedefleyen Arkas Aegean Link Regatta’nın bu yıl yeni bir de sponsoru olacak. İsviçre merkezli dünyanın en büyük finans şirketlerinden biri olan UBS’in, Sakız ayağına adını vermesiyle gücüne güç katacak yarış, bu yıl da şenlik havasında geçecek.  
Çeşme-Sakız pistinde yelkenler dans edecek
Rüzgar açısından dünyada yelken ve yat yarışı yapılabilecek en iyi parkurlardan biri olan Çeşme’den başlayarak Sakız’da son bulacak ilk günün ardından yarışın ikinci günü geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Sakız’ın güzelliklerine doyarak geçecek. Bir günlük molanın ardından moral depolayarak yorgunluklarını atan yarışçılar üçüncü gün Sakız’dan Çeşme’ye dönüş yolunda yine tatlı bir rekabete girecek. Yarışın dördüncü gününde Çeşme açıklarında yapılacak şamandıra yarışları yelkencilere keyifli bir mücadele yaşatacak.
Denizde yarış, sahilde parti
Arkas Aegean Link Regatta’da deniz tutkunları, yarışların ve Sakız turunun yanı sıra her gün Çeşme’de farklı bir mekanda yapılacak  özel partilerle de keyiflerine keyif katacak, yarışın denizde, eğlencenin sahilde olduğunu gösterecekler.
Yarış Ilıca Körfezi’nden, Çeşme Merkezi’nden, Ovacık’taki plajlardan ve Sakız Adası’ndan izlenebilecek.

Diğer Mecralar

Menü