Arkas 4. Kez birinci

Arkas Holding

ARKAS MİLTA MARİNA CUP YARIŞINI IRC SINIFINDA FLYING BOX LEMON-ARKAS BİRİNCİ TAMAMLADI 
 
Uluslararası taşımacılık ve denizcilik sektörünün öncü kuruluşlarından Arkas Holding, marinacılık sektörünün lideri konumundaki Milta Bodrum Marina’nın güçlerini ve deniz tutkularını bir araya getirerek organize ettiği Arkas Milta Marina Cup 30 Ağustos- 1 Eylül tarihlerinde Bodrum’da gerçekleşti. Yarışın IRC 1 Sınıfı birincisi FLYING BOX LEMON-ARKAS teknesi oldu. Bu ödülle birlikte 4 yıl üst üste birinciliği kazanmış oldu. Teknede Arkas Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bernard Arcas da yarıştı.
 
29 Ağustos gecesi Bodrum Marina Yacht Club’te gerçekleşen açılış kokteylinin ardından, yarış 30 Ağustos’ta 26 tekne ve 250’ye yakın yarışçının katılımı ile start aldı. Bodrum açıklarında kurulan hattan start alan ekipler, Bodrum Kos etabında birinci günü tamamladılar. İlk gün 17 millik rotada 20-22 knot rüzgarla mücadele eden ekipler Kos Marina’nın kendileri için hazırladığı “Hoşgeldiniz” partisine katılarak günün yorgunluğunu attılar.
Yarışın ikinci gününde Kargı adası önünde hazırlanan hatta buluşan yarışçılar, start düdüğü ile Çelebi adasına yöneldiler. Çelebi adasını sancaktan dönerek Karaadayı iskelede bırakarak Bodrum limanı açıklarında kurulan finish hattına yönelen tekneler, yaklaşık 23 mil süren bu uzun coğrafi rotayı 20-22 knot rüzgarla bitirdiler.
 
Arkas Milta Marina Cup’ın son gününde 15 knot rüzgarda hazırlanan şamandıra etabında yarışçılar son mücadelelerini verdiler.
 
Milta Bodrum Marina lift alanında hazırlanan görkemli kapanış ve ödül gecesinde yarışçılara kupaları verildi.
 
Gecede yarışçılar İzmir Express Orkestrası’nın muhteşem müzikleri ile yarışın yorgunluğunu doyasıya eğlenerek geçirdiler.
 
ARKAS MİLTA MARİNA CUP SONUÇLAR
IRC 1:
1.FLYING BOX-ARKAS-BERNARD ARKAS
2.PROTEL-MATMAZEL-TOKA YELKEN-ALİ SOMER
3.EXTREME-NIELS SCHOENROCK
 
IRC 2
1.ANYWAY-ZEKİ BORA TURAN
2.ADALIN-ALİ HADİ TÜRKAY
3.TAG HEUGER-GOBLİN-AYDIN YURDUM
 
IRC 3:
1.EXIT-EMRE DERMAN
2.CADI-ALP DOĞUOĞLU
3.EGE-GOLDEN YACHT-EMRE KALAYCIOĞLU
 
IRC 4
1.DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSTESİ-KALKIŞ-CİHAT KALKIŞ
2.3T-TOLGA TÜFEK
3.ARVENTO ARSIZ-HASAN SEL
 
DESTEK SINIFI
1.ASAHI-UWE SCHULZ
2.NEFELİ-MICHAIL FLOROS
 
 

Diğer Mecralar

Menü